Сайт учителя математики Євтух Т.А.
Головна » Файли » Батьківські університети » Школярам

Шкільна форма: відмовитись не можна, обрати нема що
24.01.2013, 23:22
| 17.01.2013

Більшість із нас пам’ятає час коричневих та синіх вовняних  шкільних форм. Дівчата прикрашали сукні мереживними манжетами та комірцями, які чи не кожного дня потрібно було відпорювати та пришивати інші. З того часу відбулося багато змін, шкільна форма також дещо змінилася.

 

ШКІЛЬНА ФОРМА: ТРУДНОЩІ ВИБОРУ

Юристи стверджують, що сьогодні немає жодного нормативного акта щодо обов’язковості носіння шкільної форми. Проте це може бути передбачено в деяких навчальних закладах шкільним уставом. Так «накрохмалені» та «відпрасовані» діти радують учителів не тільки на шкільній лінійці, а й протягом навчального року.

Нині виробники пропонують широкий асортимент шкільного одягу. Серед відомих брендів на вітчизняному ринку можемо назвати: "Велма”, "Мілана”, "Юність”, Nui Very (Україна);  Marks & Spencer (Англия);  Cleverly (Росія); NoblePeople (Росія) тощо.

Проблема шкільної форми була завжди актуальною. Багато дітей її просто ненавидить, адже вона, на їх думку, і не дуже красива, та й за комфортністю поступається улюбленим джинсам. Багато школярів проти форми не з принципових міркувань, а через те, що вона негарна, незручна, та й тканина, як правило, не дуже приємна.

Отже, ідеальна шкільна форма має бути пошита з хорошої, тканини, що буде легко пратися і не втрачатиме колір. Хороша якість буде запорукою того, що і дитина буде більш-менш задоволена своєю формою, і матиме  пристойний вигляд протягом навчального року, може, навіть і довше.

Зимовий варіант форми повинен бути досить теплим. Ми всі розуміємо, що в нашій країні є безліч шкіл, що не дуже добре опалюються, тому тепла форма значить досить багато.

ШКІЛЬНА ФОРМА «ПО-УКРАЇНСЬКИ»

«Насамперед  шкільна форма повинна бути безпечною. Її, до речі, можна було б прирівняти до спецодягу, адже дитина повинна проводити в ній до 9 годин на добу, при цьому виконуючи різні дії. Але  в Україні немає жодного стандарту, який установлював би вимоги до шкільної форми», – розповідає начальник науково-технічного центру ДП «Укрметртестстандарт» Наталія Попова.

Через носіння неякісних речей дитина може застудитися, отримати алергію і цілий букет інших захворювань, у тому числі і серцево-судинної системи.

За результатами лабораторних випробувань шкільної форми з супермаркетів, у більшості продукції не виявилося задекларованої вовни. Деякі вироби на 100 % складалися з поліефіру – дешевого і небезпечного для здоров’я матеріалу, про що виробники не соромилися повідомити.

Фахівці «Укрметртестстандарту» нагадують, що у складі тканини, з якої зроблена форма, частка синтетики не повинна перевищувати 67 %. Домішки штучних волокон дають змогу формі краще і довше носитись, менше м’ятися і мати нормальний вигляд після прання.

Так, рекордними показниками за вмістом синтетики відзначилися шкільні форми для дівчаток від торгової марки «Мілана» – 63%, та сукні від «Велми» – 65 %.

Також експерти радять приділяти максимальну увагу і підкладці в шкільній одежі. Майже всі виробники, навіть іменитий «Marks & Spencer», чесно «зізналися» через етикетку, що ця частина одягу зроблена зі штучних матеріалів.  Лікар-алерголог Світлана Кувшинова радить подумати батькам, чи обирати для своїх дітей одяг, що не  забезпечує нормальної вентиляції тіла.

Одним із «плюсів» шкільної форми є те, що через «зрівнялівку» дівчата не змагатимуться, в кого найдорожче вбрання. Але,  якщо в навчальному закладі не впроваджені єдині стандарти, то  у виробників («Marks & Spencer, Noble People) є свої дизайнерські недешеві бачення щодо «білого верху, чорного низу». Враховуючи  різні фінансові можливості  кожної сім’ї дитина може  просто попросити стильнішу шкільну форму.

«Отже, обираючи шкільну форму, –  каже пані Кувшинова, – не забувайте про тактильні можливості (етикетки часом не про все повідомляють), якість тканинного барвника можна перевірити. Якщо вдасться, треба потерти вологою серветкою по самій формі і подивитися чи не залишився слід. До того ж ніхто не скасував закони про захист прав споживачів, за яким покупець може повернути одяг протягом певного часу через невідповідну якість».

 

 

Категорія: Школярам | Додав: 01122011
Переглядів: 1019 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]