Сайт учителя математики Євтух Т.А.
Головна » Файли » Батьківські університети » Наймолодшим

Корисні поради татові про виховання дітей
22.06.2016, 21:56

Корисні поради татові про виховання дітей

Не секрет, що коли в домі з'являються діти, життя сім'ї кардинально змінюється. Відповідальному батьку просто необхідно знати про різні методи виховання та вчитися застосовувати їх до своїх дітей, а також пристосовуватись до безлічі різних аспектів своєї нової та прекрасної ролі тата.
Як стати чудовим батьком?
Ставши на шлях батьківства, необхідно прийняти той факт, що тільки щирі й невтомні зусилля душі, серця та розуму зможуть перетворити вас на відповідального та зразкового батька.
Ось кілька аспектів, про які вам варто пам'ятати.
Приділяйте дитині свій час
  • Дитину дуже мало турбує, чи домоглись ви підвищення на роботі, чи придбали новий автомобіль, чи отримали величезну надбавку до заробітної плати. Єдине, що по-справжньому має значення, це ваша любов і прихильність до неї.
  • Незважаючи на напружений робочий графік, батьку важливо щодня присвячувати кілька годин свого часу спілкуванню з дитиною. Можна розмовляти з нею за вечерею або ходити на футбол по неділях.
  • Якщо у вас кілька дітей, важливо намагатися приділяти час кожному з них окремо, щоб ніхто не відчував себе покинутим або обділеним вашою увагою.
  • Якщо ви не можете проводити багато часу зі своїми дітьми, наприклад, відвідувати тривалі спортивні заходи або ходити в кіно, просто виділяйте 10–15 хвилин для щоденних підбадьорливих бесід з ними, сповнених розуміння та підтримки.
Будьте поруч з дітьми у важливі, особливі для них дні
  • Намагайтесь бути присутнім на заходах в особливі дні вашої дитини, наприклад, на церемонії її нагородження, в перший день у школі або на щорічних спортивних змаганнях. Ваша присутність додасть дитині додаткової впевненості.
  • Діти пам'ятають такі дорогоцінні моменти все життя, адже ваша присутність має дуже важливе значення для них.
Давайте дитині уроки моралі
  • Щоразу, коли ваша дитина вчиться чогось нового в житті, наприклад, кататись на велосипеді, малювати, чистити зуби або користуватись туалетом, допомагайте їй у цьому дивовижному процесі навчання.
  • Як батько ви можете навчити вашого сина голитись або дотримуватись особистої гігієни.
  • Деякі уроки ви можете давати дитині разом зі своєю дружиною, разом навчати їїморальних цінностей і принципів, щоб дитина поважала інших людей і правильно поводилась у суспільстві.
  • Допомагайте дитині вчитись на своїх помилках. Коли вона робить їх, виправляйте її та спокійно обговорюйте можливі причини подібних помилок, розмірковуючи над більш ефективними рішеннями й підходами.
Покращуйте свої навички спілкування
  • Дуже важливо спілкуватися з дитиною у спокійній і позитивній манері, щоб вона поважала вас і прислухалася до вашої думки.
  • Не треба кричати на дитину з будь-якого приводу, бо це змусить малюка тільки відчувати почуття провини, і він не зможе справлятися зі своїми помилками у вашій присутності.
  • Намагайтеся проводити добрі бесіди з дитиною щодня й дізнаватися про її турботи й засмучення.
Ходіть з дітьми в походи, на пікніки тощо
  • Чудовий тато приділяє свій час неймовірним подорожам зі своїми дітьми. Ви можете ходити на рибалку, їздити на пляж або навіть вирушити в похід.
  • Батько повинен брати участь у житті свого малюка найрізноманітнішими способами. Можна виступати в ролі наставника й навчати дитину прийнятих норм етикету,хороших манер і делікатних форм поведінки (поведінки справжнього джентльмена – у випадку навчання сина).
Ось деякі цінні поради батькам про виховання дітей
1. Будьте зацікавленим, турботливим і люблячим батьком. Батьківська любов може вдихнути в малюка на шляху його зростання позитивне ставлення до життя, і він навчиться поважати своїх батьків, учителів і людей, які його оточують.
2. Позитивне виховання. Важливо давати дитині позитивне наставництво. Суворі покарання не допоможуть виправити помилки вашого малюка. Тому уникайте надмірно карати його, дотримуйтесь певної межі. Як батько ви завжди можете нагадати дитині про негативні наслідки її вчинків. Ваш позитивний підхід допоможе їй усвідомити власні помилки та спробувати виправити їх.
3. Будьте зразком для наслідування. Важливо усвідомлювати, що батьки завжди є прикладом для наслідування своїм дітям. Навчайте дитину цінностей, таких яквідповідальністьчесність і людяність, шляхетність учинків і вірність своєму слову.
4. Заслужіть право бути почутим. Ви повинні починати бесіду з дитиною відразу ж, як тільки бачите, що вона зазнає труднощів або переживає важкий етап життя. Дуже важливо уважно вислухати свою дитину й намагатися зрозуміти її проблеми й негаразди.
5. Будьте вчителем своєї дитини. Відповідальний батько повинен навчати малюка різниці між добром і злом, учити робити здоровий вибір і приймати правильні рішення в майбутньому.
6. Проводьте сімейні трапези. Для здорового сімейного життя дуже важливо, щоб усі члени сім'ї налагодили міцний зв'язок один з одним за допомогою спільних сімейних прийомів їжі. Завжди намагайтесь вечеряти разом всією родиною, щоб ви могли чути, про що кажуть ваші діти, що їм потрібно, і своєчасно зреагувати на їхні потреби.
7. Не відволікайтесь. Коли дитина розповідає вам про свої проблеми чи думки, намагайтесь утримувати свою увагу, оскільки ваша неувага може розчарувати малюка, і наступного разу він не захоче ділитися з вами своїми почуттями й потаємними хвилюваннями.
8. Будьте готові втрутитися. Коли ви бачите, що дитина знаходиться у стресовій ситуації, намагайтеся втрутитись якомога раніше.
9. Долучайтесь до життя дитини. Коли ваше життя стає одноманітним, варто надати йому гостроти. Рушайте в подорож у вихідні, щоб діти налагодили зв'язок з вами й відчули свою цінність.
10. Будьте готові до гри. Щоб надихнути дитину, грайте з нею в різні ігри, такі як більярд, настільний теніс, шахи, бадмінтон, або спробуйте будь-які інші веселі заняття, наприклад, плавання, їзду на велосипеді або фотографування.
11. Будьте люблячим батьком. Завжди намагайтесь бути люблячим батьком, щоб дитина захоплювався вами й любила ваше товариство.
12. Пробуйте нове. Разом з дитиною ви можете спробувати нові цікаві заняття, такі як ігри, розв’язання головоломок, перегляд фільмів, – це буде сприяти зміцненню зв'язку між вами.
13. Будьте уважним слухачем (слухайте дитину уважно). Намагайтесь вислуховувати проблеми своєї дитини особливо терпляче та пропонуйте слушні поради.
14. Будьте найбільшим шанувальником мами. Заохочуйте дитину стати шанувальником мами та прищеплюйте повагу до неї.
15. Будьте впевненим у собі. Батькам важливо піднімати бойовий дух дитини, щоб вона брала участь у різних змаганнях та сміливо боролася за перемогу.
16. Здійснюйте на дитину лише позитивний вплив. Завжди намагайтеся вселяти дитині лише ті погляди на життя, які несуть позитив і дисциплінують.
17. Прищеплюйте дитині правильні цінності. Дитина повинна вчитися здорових, правильних цінностей у свого батька. Малюку важливо захоплюватися своїм татом і поважати його.
Категорія: Наймолодшим | Додав: 01122011 | Теги: Важливі аспекти батьківства та пора
Переглядів: 546 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]