Сайт учителя математики Євтух Т.А.
Головна » 2014 » Вересень » 5 » Мінфін пропонує збільшити навантаження вчителів?
23:26
Мінфін пропонує збільшити навантаження вчителів?

Мінфін пропонує збільшити навантаження вчителів?

У Профспілці працівників освіти і науки повідомляють, що Міністерством фінансів України розроблено законопроект "Про удосконалення норм законів з метою забезпечення фінансово-економічної стабілізації в Україні", яким передбачається скасування гарантій фінансового забезпечення галузі освіти та встановлення педагогічним і науково-педагогічним працівникам рівня посадових окладів і умов оплати праці спеціалістів закладів освіти, передбачених статтями 61 та 57 Закону України "Про освіту".

У профспілці стверджують, що документом пропонується збільшити норми навчального навантаження учителів та керівників гуртків з 18 до 20 – 22 годин на ставку впродовж 2015-2016 років, вихователів дошкільних навчальних закладів із 30 годин до 36 годин, впродовж 2015 – 2020 років.

Також законопроектом планується збільшити наповнюваність класів загальноосвітніх навчальних закладів, зокрема у сільської місцевості не менше десяти учнів.

У Мінфіні пропонують встановлення ручного регулювання урядом питання виплати педагогічним і науково-педагогічним працівникам надбавок за вислугу років, наукові ступені і вчені звання, допомоги на оздоровлення при наданні щорічної відпустки, виплати щорічної грошової винагороди за сумлінну працю, встановлення доплат за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами, навчально-дослідними ділянками.

В освітній профспілці наголошують, що пропонованим законопроектом також передбачається внесення змін до нового Закону України "Про вищу освіту", які спрямовані на погіршення умов праці науково-педагогічних працівників та навчання студентів, автономії вишів, матеріального та стипендіального забезпечення студентів.

У профспілці зазначають, що Мінфін пропонує звузити права територіальних громад щодо прийняття рішень про реорганізацію та ліквідацію загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів.

"У ході підготовки законопроекту не дотримано вимог Закону України "Про соціальний діалог в Україні", метою якого є вироблення разом з соціальними партнерами державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, забезпечення підвищення рівня і якості життя громадян, соціальної стабільності в суспільстві, чим порушено принципи соціального партнерства", - йдеться у повідомленні Профспілки працівників освіти і науки.

Також у профспілці повідомили про спрямування відповідних звернень до спікера парламенту Олександра Турчинова, народних депутатів, голови профільного комітету ВР Лілії Гриневич, Кабінету Міністрів України з вимогою вжити заходів для недопущення прийняття зазначеного закону, у запропонованій Міністерством фінансів редакції.

Категорія: Новини | Переглядів: 672 | Додав: 01122011 | Теги: вчителя, зарплатня, реформа освіти, ЗАКОН | Рейтинг: 0.0/0