Сайт учителя математики Євтух Т.А.
Головна » 2015 » Червень » 16 » ЗНО-2015: Як розрахувати бал з математики
01:02
ЗНО-2015: Як розрахувати бал з математики

ЗНО-2015: Як розрахувати бал з математики

Сертифікаційна робота (тест ЗНО) з математики може складатися з двох рівнів: базового та поглибленого.

Визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з математики здійснюється у два етапи. На першому етапі визначається тестовий бал учасника зовнішнього оцінювання (максимум – 48 балів базовий рівень, максимум – 66 балів поглиблений рівень). На другому етапі, на основі тестового бала визначається рейтингова оцінка результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою, що використовується при складанні рейтингового списку абітурієнтів при вступі до вузів України.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ ТЕСТОВИЙ БАЛ

Сертифікаційна робота базового рівня з математики містить 30 завдань. Тест ЗНО з математики базового рівня складається із завдань трьох форм: завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на встановлення відповідності та завдань відкритої форми з короткою відповіддю.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді - до тесту ЗНО базового рівня з математики включено 20 завдань з вибором однієї правильної відповіді від №1 до № 20, що будуть оцінені в 0 або 1 бал. 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді не надано.

Завдання на встановлення відповідності - до тесту базового рівня з математики включено 4 завдання на встановлення відповідності з №21 до № 24, що будуть оцінені в 0, 1, 2, 3 або 4 бали. 1 бал буде зарахований за кожну правильно встановлену відповідність («логічну пару»); 0 балів, якщо не вказано жодної правильної логічної пари або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю - до тесту включено 6 завдань відкритої форми з короткою відповіддю від №25 до № 30. Завдання №25 і 26 є структурованими і складаються з двох частин, відповідь до кожної з яких оцінюється 0 або 1 балом. Якщо зазначено обидві неправильні відповіді або завдання взагалі не виконано, учасник одержує 0 балів. Максимальний бал за виконання структурованого завдання – 2.

Завдання №27–30 оцінюються 0 або 2 балами: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.

Максимальна кількість балів, яку може отримати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з математики базового рівня, – 48.

Сертифікаційна робота з математики поглибленого рівня містить додаткових завдань: завдання відкритої форми з короткою відповіддю та завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Завдання відкритої форми з короткою відповіддю - до тесту ЗНО з математики поглибленого рівня включено 4 завдання цієї форми: від №31 до № 34. Завдання № 31–34 оцінюються 0 або 2 балами: 2 бали, якщо зазначено правильну відповідь; 0 балів, якщо зазначено неправильну відповідь або завдання взагалі не виконано.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю - до тесту ЗНО з математики включено два завдання цієї форми № 35 та № 36, які мають поглиблений рівень складності. Виконання завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю №35 оцінюється 0, 1, 2, 3 або 4 балами; завдання № 36 – 0, 1, 2, 3, 4, 5 або 6 балами за критеріями змісту.

Правильна відповідь до завдань 35, 36 за відсутності тексту розв’язання оцінюється в 0 балів. Розв’язання, що не відповідає умові завдань 35, 36, оцінюється в 0 балів.

Максимальна кількість балів, яку може набрати учасник ЗНО, правильно виконавши всі завдання сертифікаційної роботи з математики поглибленого рівня дорівнює 66 балам.

ЯК РОЗРАХОВУЄТЬСЯ РЕЙТИНГОВИЙ БАЛ

Для отримання результатів учасника зовнішнього оцінювання за 200-бальною шкалою використовується Таблиця переведення тестових балів в рейтингову шкалу від 100 до 200 балів.

Таблиця переведення тестових балів у рейтингову шкалу від 100 до 200 балів оприлюднюються Українським центром оцінювання (УЦОЯО) тільки після перевірки правильності виконання завдань кожного учасника тестування та визначення порогового бала «склав / не склав».

Таблиця переведення тестових балів має бути оприлюднена не пізніше ніж через 14 календарних днів після завершення тестування. Зазначена шкала є рейтинговою, оскільки вказує на місце результату зовнішнього незалежного оцінювання особи серед результатів інших учасників тестування з математики.

При розрахунку зазначеної шкали не будуть братися до уваги результати учасників тестування, які не подолали пороговий тестовий бал за результатами тестування. Пороговий бал визначають групи експертів, які аналізують фактичне виконання тестових завдань учасниками тестування та на підставі цього аналізу встановлюють кількість тестових балів, що визначають пороговий тестовий бал з математики. Учасники ЗНО, які не подолають визначений пороговий тестовий бал, вважатимуться такими, хто не склав тест.

Слід зазначити, що визначення рейтингової оцінки за таблицями переведення тестових балів минулих років не має сенсу. Рейтинговий бал може відрізнятися на десятки балів враховуючи різну кількість тестових завдань, застосування порогового бала та різні рівні тестів. Таблиці переведення тестових балів минулих років ви можете подивитись за наступнимпосиланням.

Категорія: Новини | Переглядів: 762 | Додав: 01122011 | Теги: Тестовий бал ЗНО з математики обчис | Рейтинг: 0.0/0